top of page

Bezpečnostné dvere FORNOX

sú kvalitné Slovenské výrobky od odborníkov. Máme viac ako 25 ročné skúseností v oblasti návrhu, vývoja,
certifikácie a výroby bezpečnostných protipožiarnych uzáverov. Zameriavame sa na výrobu štandardných aj
atypických výrobkov, podľa predstáv zákazníka. Naším cieľom je uspokojiť náročné požiadavky zákazníka s dôrazom na kvalitu a termín vyhotovenia.
 

Modely dverí FORNOX

FORNOX-konštrukcia.jpg

Modely zárubní FORNOX

zarubna-MZKA_detail-zavesu.jpg
zarubna-biela.png

povrchová úprava dverí

Laminované povrchové úpravy bezpečnostných dverí FORNOX sú vysoko odolné voči poškriabaniu a jednoduché na údržbu. V prípade potreby vám vieme za príplatok zabezpečiť na bezpečnostných dverách FORNOX rozdielne povrchové úpravy z vnútornej alebo vonkajšej strany.

Upozornenie:

Farebný odtieň povrchu vyobrazený na našej webovej stránke sa môže mierne líšiť od skutočnosti z dôvodu, že každý displej alebo monitor má rôzne vyobrazenie farebných odtieňov. V prípade záujmu vám odporúčame pozrieť sa na konkrétny vzorkovník u predajcu, v ktorom sú farby vyobrazené v reálnych odtieňoch.

MCS

AK230/3 - Bezpečnostné protipožiarne dvere

Náš TOP model! Maximálna bezpečnosť a nadštandardná výbava.

 

Kľúčové vlastnosti modelu AK230/3

 

 • 17 istiacich bodov

 • 3. trieda bezpečnosti

 • zvukový útlm 36dB
   

 • požiarna odolnosť EI230,EW30
   

 • dvojité tesnenie

Dvere sú celokovovej konštrukcie tvorenej oceľovými platňami pozváranými do jedného pevného celku vystuženého vodorovnými a zvislými výstuhami.

Zámok je ochránený vysoko odolným kaleným štítom s odolnosťou voči vŕtaniu a páčeniu.


Trojité aktívne čapy uzamykacieho mechanizmu s vysunutím až 24 mm poskytujú maximálnu odolnosť voči vypáčeniu.

Chránený krytom je aj rozvorový mechanizmus.

Závesy na dverách majú špeciálne teflónové puzdro pre ľahké otváranie a zatváranie bez potreby mazania.

Zdvojené pasívne čapy na závesovej strane dverí zabránia prekonaniu páčením aj vyrazením. Sú pevne spojené s masívnou závesovou výstuhou, ktorá prechádza celou výškou dverí a je prizváraná ku kovovému korpusu dverí. Závesová výstuha dáva konštrukcii dverí extrémnu pevnosť a stabilitu.

Zámková strana dverí je vystužená obdobným spôsobom špeciálnym omega profilom, ktorý je neoddeliteľne spojený zvarmi ku kovového korpusu dverí. Je v ňom upevnený zámok a prechádzajú nim aj aktívne istiace trojčapy. Tento dômyselný a tuhý konštrukčný celok, ktorým sa dvere FORNOX vyznačujú, poskytuje najvyššiu záruku odolnosti aktívnych istiacich bodov.

Vnútro dverí je vyplnené izoláciou s tepelno-zvukovo-požiarnymi vlastnosťami.

Povrch dverí tvorí vysoko odolná povrchová úprava dverí z MDF LAMINO, s dizajnom dreva, alebo v škále RAL. Polodrážka dverí má rovnaký dizajn a dvere pôsobia celkovo veľmi estetickým dojmom.

Odolné EPDM tesnenie v polodrážke na dverách je protihlukové, protiprachové a protipachové.

Možnosť dodatočného skrátenia dverí v spodnej časti je veľkou výhodou v prípade krivej podlahy v byte, alebo pri výmene novej podlahy.

Na želanie zákazníka je dvere možné povrchovo vyhotoviť v rôznych úpravách s nepriezvučnosťou 36 dB, alebo s atypickými rozmermi, či rôznymi prvkami pasívnej ochrany EZS.

4KS

AK230/2 - Bezpečnostné protipožiarne dvere

Ak Vám záleží na cene, ale zároveň požadujete plnohodnotnú bezpečnosť.

 

ak2302.png

Kľúčové vlastnosti modelu AK230/3

 • 7 istiacich bodov

 • 2. trieda bezpečnosti

 • zvukový útlm 36dB
   

 • požiarna odolnosť EI230,EW30
   

 • dvojité tesnenie

ICS
EPS
FPS

FPS. Značková kvalita za najlepšiu cenu

Úplne funkčná bezpečnosť

FPS poskytuje najlepšiu jednoduchú bezpečnosť a spoľahlivý komfort. FPS sa môže používať v menších, jednoducho štruktúrovaných uzamykacích systémoch. Prečo uzamykací systém? Iba jediným kľúčom sa dajú uzamykať všetky dvere – domový vchod, dvere bytu, pivničný priestor, poštová schránka. Kľúč FPS je k dispozícii aj ako dizajnový kľúč v mnohých rozličných farbách.

Vaše výhody pri FPS

 

 • Jeden kľúč pre všetko

 • Pre jednoducho štruktúrované uzamykacie systém

 • Značková kvalita

 • Patentová ochrana do roku 2026

produkty uzamykacích systémov FPS

Ochrana proti planžetovaniu a vyhmataniu

Ochrana proti planžetovaniu sťažuje planžetovanie, resp. vyhmatanie uzamykacej cylindrickej vložky. Cylindrická vložka FPS je chránená proti planžetovaniu a vyhmataniu špeciálne tvarovanými výkyvnými kolíkmi.

Ochrana proti odvŕtaniu

Sériovo používané prvky z tvrdenej ocele pôsobia ako ochrana proti navŕtaniu a odvŕtaniu.

Dôvera je správna vec, no bezpečnostná karta EVVA ešte lepšia

Náhradné kľúče, dodatočné cylindrické vložky a uzamykacie plány sú dostupné u oprávnených EVVA-Partnerov, a to len po predložení príslušnej legitimácie – bezpečnostnej karty EVVA.

Patentová ochrana do roku 2027

Predaj všetkých výrobkov EVVA prebieha výhradne prostredníctvom oprávnených EVVA-Partnerov. Proti porušeniu patentového práva môže EVVA podniknúť právne kroky. Platnosť patentu EPS trvá až do roku 2027.

Technická ochrana vďaka odbornej náročnosti

Technické vlastnosti kľúča EPS si pri výrobe vyžadujú špeciálne stroje a vysokú úroveň odborných vedomostí. Ilegálna výroba je preto veľmi náročná.

Jednoduchá bezpečnosť s dobrou štruktúrou

Či už ide o kancelárske budovy alebo obytné komplexy, FPS je vhodný pre menšie a jednoducho štruktúrované uzamykacie systémy. Výhoda uzamykacieho systému je zrejmá – iba jediným kľúčom sa dajú uzamykať všetky dvere s prístupovým oprávnením. To zvyšuje komfort obyvateľov a zamestnancov a poskytuje vyššiu kontrolu a zjednodušuje organizačné procesy pre domové správy.

na stiahnutie

bottom of page