Mechanické prístupové systémy EVVA poskytujú každej budove zodpovedajúcu úroveň bezpečnosti.

MCS

Uzamykací systém MCS ktorého súčasťou sú kľúče so štyrmi magnetmi. Tie zabraňujú vyrábaniu ilegálnych kópií kľúčov.

4KS

Uzamykací systém 4KS je ideálny pre všetky miesta, kde panujú extrémne podmienky. Využitie však nájde aj v komplexne štruktúrovaných uzamykacích systémoch.

ICS

Uzamykací systém ICS zahŕňa robustný a rezistentný kľúč a účinnú ochranu cylindrickej vložky pred manipuláciou a ilegálnymi metódami otvárania.

EPS

Uzamykací systém EPS so všestranným sortimentom cylindrických vložiek, ktorý poskytuje vhodné riešenie pre každé dvere.

FPS

Uzamykací systém FPS je vhodný pre jednoducho štruktúrované uzamykacie systémy a vybavený je dvomi bezpečnostnými úrovňami.

varianty uzamykacích systémov

Kľúč MCS
Kľúč 4KS
Kľúč ICS
Kľúč EPS
Kľúč FPS

MCS. 100 % ochrana proti kopírovaniu

 

Bezpečnosť s technickou excelenciou


S celosvetovo jedinečnou bezpečnosťou MCS je u každého prevádzkovateľa uzamykacieho systému MCS automaticky zaistený pocit bezstarostnosti. Toto je možné na jednej strane vďaka 100 % ochrane proti kopírovaniu kľúča, na druhej strane vďaka enormnej vypočítateľnosti MCS. Už pri plánovaní uzamykacieho systému sa dajú zakalkulovať rezervy uzamykacieho systému. To znamená, že váš objekt môže rásť a rásť a … MCS rastie spolu s ním.

Vaše výhody pri MCS

 

 • Bezpečný voči 3D tlači

 • Pre náročne štruktúrované uzamykacie systémy

 • Veľmi vysoká ochrana proti vlámaniu

 • Patentová ochrana do roku 2035

produkty uzamykacích systémov MCS

Ochrana proti planžetovaniu a vyhmataniu

Voľne otáčateľné magnetické rotory cylindrickej vložky MCS sú priestorovo oddelené od otvoru na kľúč, a preto sa nedajú vyhmatať ani zmanipulovať. To znamená, že zistenie magnetického kódovania vo vložke MCS je nemožné.

Ochrana proti odvŕtaniu, vytiahnutiu a vytrhnutiu

Prvky z tvrdokovu v jadre cylindrickej vložky MCS ponúkajú účinnú ochranu proti odvŕtaniu a modulové prevedenie (SY-MO) ponúkajú vysokú úroveň ochrany pred pokusmi o vytiahnutie a vytrhnutie.

Bezpečnostná karta

Náhradné kľúče, dodatočné cylindrické vložky a uzamykacie plány sú dostupné u oprávnených EVVA-Partnerov, a to len po predložení príslušnej legitimácie – bezpečnostnej karty EVVA.

Patentová ochrana do roku 2035

Predaj všetkých výrobkov EVVA prebieha výhradne prostredníctvom oprávnených EVVA-Partnerov. Proti porušeniu patentového práva môže EVVA podniknúť právne kroky. Platnosť patentu MCS trvá až do roka 2035.

Technická ochrana vďaka odbornej náročnosti

Technické vlastnosti kľúča MCS si pri výrobe vyžadujú špeciálne stroje a vysokú úroveň odborných vedomostí. Ilegálna výroba je preto veľmi náročná.

Keď nestačí bezpečnosť

Obchody s luxusným tovarom, výskumné inštitúcie, nemocnice, medzinárodné letiská – všade tam, kde sa musia chrániť citlivé údaje a realizovať náročné uzamykacie hierarchie, dokáže MCS naplno prejaviť svoje silné stránky. Kľúč MCS je na 100 % bezpečný voči kopírovaniu, cylindrická vložka je viackrát zabezpečená voči ilegálnym metódam otvárania.

na stiahnutie

 

4KS. Stabilnejší, silnejší, bezpečnejší

Bezpečnosť pre najnáročnejšie situácie

4KS je dôsledným pokračovaním vývoja nášho osvedčeného systému drážok. 4KS je ešte stabilnejší, silnejší a bezpečnejší. Nový tvar stabilizuje kľúč a robí ho kompaktnejším a ergonomickejším. S novou ochranou pred odvŕtaním dosahuje 4KS najvyššiu bezpečnostnú triedu podľa EN-1303:2015. Čo zostalo rovnaké? 4KS je tiež naďalej spoľahlivým systémom pre najnáročnejšie situácie.

Vaše výhody pri 4KS

 

 • Odolný a s extrémne dlhou životnosťou

 • Pre vysoko komplexne štruktúrované uzamykacie systémy

 • Bezpružinová technológia

 • Patentová ochrana do roku 2035

produkty uzamykacích systémov 4KS

Ochrana proti planžetovaniu a vyhmataniu

Bezpečnostná cylindrická vložka zámku EVVA 4KS so systémom 4 drážok sa vyznačuje jedinečným a patentovaným neodpruženým funkčným princípom. Blokovacie prvky bezpečnostnej cylindrickej vložky EVVA 4KS sa pohybujú cez frézované drážky na kľúči a netlačia proti sile pružín.

12 neodpružených, masívnych blokovacích kolíkov sa presunie pomocou tvaru 6 drážok kľúča do určitej polohy a preskúša sa 2 posuvnými závorami. Blokovacia lišta v jadre kontroluje šikmý profil kľúča. Počas procesu odomknutia sa kľúč cylindrickej vložky EVVA 4KS celkovo otestuje 4 krát - to je trikrát viac ako pri iných systémoch.

Funkcia blokovacích kolíkov bez pruženia zaručuje odolnosť aj maximálnu ochranu proti planžetovaniu a vyhmataniu. Technológia umožňuje nespočetné množstvo kombinácií pre uzamykacie systémy s cylindrickými vložkami.

Ochrana proti odvŕtaniu, vytiahnutiu a vytrhnutiu

Prvky z tvrdokovu v jadre cylindrickej vložky 4KS ponúkajú účinnú ochranu proti odvŕtaniu a modulové prevedenie (SY-MO) ponúkajú vysokú úroveň ochrany pred pokusmi o vytiahnutie a vytrhnutie.

Bezpečnostná karta

Náhradné kľúče, dodatočné cylindrické vložky a uzamykacie plány sú dostupné u oprávnených EVVA-Partnerov, a to len po predložení príslušnej legitimácie – bezpečnostnej karty EVVA.

Patentová ochrana do roku 2035

Predaj všetkých výrobkov EVVA prebieha výhradne prostredníctvom oprávnených EVVA-Partnerov. Proti porušeniu patentového práva môže EVVA podniknúť právne kroky. Platnosť patentu 4KS trvá až do roku 2035.

Bezpečnosť v najkomplexnejšej forme

Využitie nachádza najčastejšie vo veľmi veľkých objektoch s komplexným uzamykacím systémom a rôznymi užívateľskými skupinami. Priemyselné spoločnosti, univerzity a veľké obchodné reťazce profitujú z dlhovekosti, pohodlia používania a schopnosti kombinovať 4KS v budove s elektronikou EVVA.

na stiahnutie

ICS. Silný a spoľahlivý

 

Bezpečnosť s hojnosťou komfortu

S ICS zvyšujete komfort vo vašom systéme, získavate istotu v oblasti plánovania a investičnej návratnosti a môžete sa spoľahnúť na robustnosť a dlhú životnosť systému. ICS je stabilný systém obojstranných kľúčov, ktorý je natoľko vypočítateľný, že už pri plánovaní sa dajú dostatočne zohľadniť rezervy uzamykacieho systému. Či už v kancelárskej budove, v škole alebo v študentskom domove – ICS vás vždy presvedčí.

Vaše výhody pri ICS

 

 • Zvýšená ochrana proti kopírovaniu

 • Pre komplexne štruktúrované uzamykacie systémy

 • Vysoká ochrana proti vlámaniu

 • Patentová ochrana do roku 2029

produkty uzamykacích systémov ICS

Ochrana proti planžetovaniu a vyhmataniu

Delené a nedelené overovacie prvky zabraňujú rozpoznaniu overovacej polohy. Otvorenie cylindrickej vložky zámočníckym náradím je tak prakticky nemožné. Fiktívne otváracie polohy bočných systémových radov takmer úplne vylučujú vyhmatanie cylindrickej vložky ICS.

Ochrana proti odvŕtaniu

Chrómovo-vanádové prvky cylindrickej vložky ICS chránia pred deštrukčnými technikami otvárania. Dodatočné bezpečnostné prvky zaisťujú vysokú odolnosť proti neoprávneným pokusom o otvorenie.

Ochrana proti vytiahnutiu

Chrómovo-vanádové kolíky v jadre cylindrickej vložky ICS spolu s oceľovou priečkou v europrofile poskytujú sériovú ochranu v súlade s normami.

Dôvera je správna vec, no bezpečnostná karta EVVA ešte lepšia

Náhradné kľúče, dodatočné cylindrické vložky a uzamykacie plány sú dostupné u oprávnených EVVA-Partnerov, a to len po predložení príslušnej legitimácie – bezpečnostnej karty EVVA.

Patentová ochrana do roku 2029

Predaj všetkých výrobkov EVVA prebieha výhradne prostredníctvom oprávnených EVVA-Partnerov. Proti porušeniu patentového práva môže EVVA podniknúť právne kroky. Platnosť patentu na systém ICS trvá až do roku 2029.

Technická ochrana vďaka odbornej náročnosti

Technické vlastnosti kľúča ICS si pri výrobe vyžadujú špeciálne stroje a vysokú úroveň odborných vedomostí. Ilegálna výroba je modernými postupmi 3D tlače takmer nemožná.

Miláčik každého

V kancelárskych budovách, v školách a knižniciach, v obytných budovách a internátoch – všade tam je ICS obľúbeným a osvedčeným mechanickým uzamykacím systémom. Komplexné uzamykacie systémy s istotou v oblasti investičnej návratnosti a plánovania možno zrealizovať rovnako dobre ako želanie spoľahlivej bezpečnosti: kľúč ICS má zvýšenú ochranu proti kopírovaniu a sotva ho možno skopírovať i modernými postupmi 3D tlače. Takisto sa dá dobre skombinovať s elektronikou EVVA.

na stiahnutie

EPS. To najlepšie z kolíkových systémov

 

Bezpečnosť po celé generácie

EPS spoľahlivo chráni domovy, vynikajúco sa však uplatňuje aj v jasne štruktúrovaných uzamykacích systémoch. Takto je EPS často a rád používaným prístupovým systémom v gastronómii alebo v bytovej výstavbe. EPS je úspešným výsledkom neustáleho ďalšieho vývoja overených kolíkových systémov EVVA. Vysoký používateľský komfort a dlhá životnosť robia systém najlepším z kolíkových systémov.

Vaše výhody pri EPS

 

 • Jeden kľúč pre všetko

 • Pre jasne štruktúrované uzamykacie systémy

 • Rýchla montáž vďaka modulárnej konštrukcii

 • Patentová ochrana do roku 2025

produkty uzamykacích systémov EPS

Ochrana proti planžetovaniu a vyhmataniu

Vďaka ochrane proti planžetovaniu je nemožné zistiť testovacie polohy v cylindrickej vložke. To sťažuje otvorenie vložky EPS pomocou zámočníckych nástrojov. V kompaktnej verzii je cylindrická vložka EPS chránená proti planžetovaniu a vyhmataniu špeciálne tvarovanými kolíkmi. Vo verzii (SY-MO) poskytujú ochranu blokovacie kolíky, ktoré disponujú falošnými polohami.

Ochrana proti odvŕtaniu

Sériovo používané prvky z tvrdenej ocele pôsobia ako ochrana proti navŕtaniu a odvŕtaniu. Cylindrická vložka EPS je k dispozícii aj so zvýšenou ochranou pred odvŕtaním vo forme prvkov z tvrdokovu.

Voliteľná ochrana proti vytiahnutiu

Špeciálne kolíky z tvrdého kovu kladú odpor proti vytiahnutiu cylindrickej vložky a jadra v súlade s normami.

Dôvera je správna vec, no bezpečnostná karta EVVA ešte lepšia

Náhradné kľúče, dodatočné cylindrické vložky a uzamykacie plány sú dostupné u oprávnených EVVA-Partnerov, a to len po predložení príslušnej legitimácie – bezpečnostnej karty EVVA.

Patentová ochrana do roku 2027

Predaj všetkých výrobkov EVVA prebieha výhradne prostredníctvom oprávnených EVVA-Partnerov. Proti porušeniu patentového práva môže EVVA podniknúť právne kroky. Platnosť patentu EPS trvá až do roku 2027.

Technická ochrana vďaka odbornej náročnosti

Technické vlastnosti kľúča EPS si pri výrobe vyžadujú špeciálne stroje a vysokú úroveň odborných vedomostí. Ilegálna výroba je preto veľmi náročná.

Spoľahlivá bezpečnosť so širokým využitím

Či už v kancelárskych budovách, školách alebo obytných objektoch – EPS sa dobre uplatňuje v jasne štruktúrovaných uzamykacích systémoch a umožňuje obyvateľom a zamestnancom ten najlepší komfort uzamykacieho systému. Iba jediným kľúčom sa dajú otvárať všetky dvere s prístupovým oprávnením: Domový vchod, poštová schránka, pivnica a dvere vlastného bytu. Domové správy profitujú z vyššej kontroly a nižších nákladov na správu.

na stiahnutie

 

FPS. Značková kvalita za najlepšiu cenu

Úplne funkčná bezpečnosť

FPS poskytuje najlepšiu jednoduchú bezpečnosť a spoľahlivý komfort. FPS sa môže používať v menších, jednoducho štruktúrovaných uzamykacích systémoch. Prečo uzamykací systém? Iba jediným kľúčom sa dajú uzamykať všetky dvere – domový vchod, dvere bytu, pivničný priestor, poštová schránka. Kľúč FPS je k dispozícii aj ako dizajnový kľúč v mnohých rozličných farbách.

Vaše výhody pri FPS

 

 • Jeden kľúč pre všetko

 • Pre jednoducho štruktúrované uzamykacie systém

 • Značková kvalita

 • Patentová ochrana do roku 2026

produkty uzamykacích systémov FPS

Ochrana proti planžetovaniu a vyhmataniu

Ochrana proti planžetovaniu sťažuje planžetovanie, resp. vyhmatanie uzamykacej cylindrickej vložky. Cylindrická vložka FPS je chránená proti planžetovaniu a vyhmataniu špeciálne tvarovanými výkyvnými kolíkmi.

Ochrana proti odvŕtaniu

Sériovo používané prvky z tvrdenej ocele pôsobia ako ochrana proti navŕtaniu a odvŕtaniu.

Dôvera je správna vec, no bezpečnostná karta EVVA ešte lepšia

Náhradné kľúče, dodatočné cylindrické vložky a uzamykacie plány sú dostupné u oprávnených EVVA-Partnerov, a to len po predložení príslušnej legitimácie – bezpečnostnej karty EVVA.

Patentová ochrana do roku 2027

Predaj všetkých výrobkov EVVA prebieha výhradne prostredníctvom oprávnených EVVA-Partnerov. Proti porušeniu patentového práva môže EVVA podniknúť právne kroky. Platnosť patentu EPS trvá až do roku 2027.

Technická ochrana vďaka odbornej náročnosti

Technické vlastnosti kľúča EPS si pri výrobe vyžadujú špeciálne stroje a vysokú úroveň odborných vedomostí. Ilegálna výroba je preto veľmi náročná.

Jednoduchá bezpečnosť s dobrou štruktúrou

Či už ide o kancelárske budovy alebo obytné komplexy, FPS je vhodný pre menšie a jednoducho štruktúrované uzamykacie systémy. Výhoda uzamykacieho systému je zrejmá – iba jediným kľúčom sa dajú uzamykať všetky dvere s prístupovým oprávnením. To zvyšuje komfort obyvateľov a zamestnancov a poskytuje vyššiu kontrolu a zjednodušuje organizačné procesy pre domové správy.

na stiahnutie