top of page

BEZPEČNOSTNÉ KOVANIA

sú neoddeliteľnou súčasťou každých bezpečnostných dverí, ktoré sa používajú na vchodové alebo interiérové dvere. 

 

Kovaním sa nazýva set kľučiek a štítov (štítové kovania) alebo kľučiek a roziet (rozetové kovania), ktoré sa osadia na jedny dvere. Rozetové (delené) kovania v súčasnej dobe prevažujú, čím sa pri výbere nenechajte ovplyvniť. Pri výbere štítových kovaní je treba mať zmeranú rozteč (rozstup). 

 

Charakteristickým znakom bezpečnostného kovania je masívny vonkajší štít bez viditeľných skrutiek. Montáž skrutiek je možná len z vnútornej strany. Bezpečnostné kovanie so zvýšenou ochranou obsahuje aj ochranu vložky jej prekrytím s malou štrbinou (šírka 3,5 - 5 mm) na vloženie kľúča.

PONÚKAME VÝROBKY ZNAČIEK

MP logo
MP banner
MP banner

Značka MP-KOVANIA ako jediná na Slovensku ponúka zákazníkom v priemere 50 špecializovaných produktových katalógov, ktoré sa na pravidelnej báze aktualizujú.  Ponúkame kompletný sortiment kovaní na dvere a príslušných doplnkov od renomovaných európskych výrobcov z Portugalska, Talianska, Nemecka, Švédska, Španielska, Rakúska a iných európskych krajín.

Rostex banner
Rostex banner
Rostex logo

ROSTEX VYŠKOV, česká výrobná spoločnosť s viac ako 90-ročnou tradíciou. Za obdobie svojej existencie získala značka významné postavenie na domácom trhu predovšetkým vďaka originálnemu technickému riešeniu, nadčasovému dizajnu a výberu najkvalitnejších materiálov pri výrobe. Filozofiou firmy je ponúknuť zákazníkovi produkt s vysokou úžitkovou hodnotou.

M&T banner
M&T banner
M&T logo

M&T má svoj osobitý prístup s prednosťami, ktoré značku charakterizujú: výroba dizajnových kľučiek z masívnej mosadze, technologicky vyspelé zázemie, ale zároveň s veľkým podielom ručnej práce, s neustálymi inováciami a precíznym riešením všetkých detailov výrobkov. Základom je tradičná česká strojárenská výroba, ktorá nám umožňuje profesionálne vyvíjať nové konštrukčné riešenia, zavádzať nové výrobné a technologické postupy, navrhovať inovatívne dizajny, všetko so značkou M&T.

bottom of page